Pakiet Document Express Enterprise umożliwia wykonanie plików w formacie DjVu wraz z ochroną ich zawartości oraz ograniczeniem korzystania z niektórych właściwości plików chronionych. Pliki DjVu z ochroną dostępu nazywane są plikami SecureDjVu. Zwyczajowo, posiadają takie samo rozszerzenie nazwy jak podstawowe pliki DjVu, czyli .djvu lub .djv. Bardzo rzadko, posiadają również dozwolone dla nich rozszerzenie nazwy .sdjvu lub .sdjv. Rodzaj i sposób wykonania ochrony plików DjVu, określają parametry sekcji "Security".

 
logo

Aby - podczas zadania konwersji - wynikowymi plikami były pliki SecureDjVu, parametr "Enable security" - jak przedstawiono to powyżej - musi być zaznaczony. Jeżeli w danym zadaniu konwersji, ochrona plików wynikowych nie jest oczekiwana, nie wymaga się opróżnienia wartości każdego parametru tej sekcji. Wystarczy odznaczenie pola "Enable Security". Parametry tej sekcji podzielono na dwie grupy. Pierwsza dotyczy określenia listy uprawnionych do zapoznawania się z zawartością pliku użytkowników oraz przysługujących im uprawnień, druga zaś, dotyczy okresu, w którym z danym plikiem zapoznawanie się jest możliwe. Ponieważ sekcja "Security" dotyczy wyłącznie formatu DjVu, zadania konwersji, w których została uaktywniona, nie obsługują zapisu w formacie HC-PDF. Podobnie, dla takich zadań konwersji nie jest dostępne łączenie plików w pojedynczy plik wynikowy, ponieważ nie można wykluczyć próby łączenia dwóch plików chronionych, z których każdy posiadałby odmienne sposoby ochrony.

Users - uprawnieni użytkownicy.

Priviledges - uprawnienia w dostępie do pliku DjVu.
Możliwe są cztery typy uprawnień dostępu do chronionego pliku DjVu.

Administration - jest uprawnieniem pozwalającym na dostęp do pliku chronionego w każdej sytuacji, nie wyłączając dostępu po upływie okresu ważności pliku SecureDjVu,

Print - uprawnienie do wydruku pliku chronionego, wyświetlonego w przeglądarce plików DjVu,

Save - uprawnienie do wykonania kopii pliku chronionego na dysku lokalnym użytkownika, a wyświetlonego w przeglądarce DjVu,

Copy - uprawnienie do skopiowania do pamięci schowka ukrytej warstwy tekstowej (rozpoznanego na stronie tekstu) lub zaznaczonego fragmentu wyświetlonej strony chronionego pliku DjVu.

User ID to lista nazw wszystkich użytkowników, którym nadano określone prawa dostępu do pliku SecureDjVu. Nie jest wymogiem, choć zaleca się, by wśród użytkowników zawsze obecny był użytkownik, któremu nadano uprawnienia "Administration" i jednocześnie, by kolejnym użytkownikom tego uprawnienia nie nadawać. Z reguły, użytkownik posiadający uprawnienie "Administration", posiada również kolejne trzy uprawnienia. Nazwy użytkowników są dowolne. Aby do listy dodać pierwszego lub kolejnego użytkownika, należy wybrać przycisk Add. Po pojawieniu się na końcu listy podświetlonego pola, określa się nazwę użytkownika, a następnie jego uprawnienia i hasło. Aby z listy użytkowników usunąć wprowadzonego już użytkownika, należy podświetlić jego nazwę i wybrać przycisk Delete. Każdemu użytkownikowi można nadać lub odwołać dowolne uprawnienie. Zakładając, że nadawane będą trzy uprawnienia - Print, Save oraz Copy, możliwych jest 8 typów użytkowników. Przykładowo, użytkownik tylko z uprawnieniem Print lub Save, użytkownik z uprawnieniami Print i Save, ale bez uprawnienia Copy, itd. Jeżeli jednemu spośród użytkowników nie nadano żadnego z uprawnień, to taki użytkownik po podaniu odpowiedniego hasła będzie mógł za pośrednictwem przeglądarki DjVu jedynie wyświetlić chroniony plik i zapoznać się jego zawartością. Do chronionego pliku DjVu, lista wszystkich użytkowników zapisywana jest jeden raz, a kolejni użytkownicy znając wyłącznie własne hasło, korzystają z pliku wg przyznanych im uprawnień.

Password/Retype Password to dwa pola, w których dla danego użytkownika określa się hasło dostępu do pliku chronionego. Jeżeli hasło w polu "Retype Password" jest inne niż w polu "Password", będzie to zasygnalizowane czerwonym kolorem. Brzmienie hasła w obu polach musi być identyczne, co potwierdzane jest kolorem czarnym.

Expiration - jest opcją dostępną tylko w przypadku aktywnej opcji "Enable security". Pozwala w chronionym pliku DjVu zachować datę ważności pliku, do której dostęp do pliku możliwy jest po wprowadzeniu hasła dostępu. Wykorzystywana jest do plików, które publikuje się dla przykładu na okres dwóch lat lub plików, których treść jest wersją roboczą dokumentu i okres jej ważności można przewidzieć z góry.

Expiration date - jest datą, po przekroczeniu której wygasa ważność pliku. Wartość daty ustala się wybierając pole kalenadarza, jak przedstawiono to poniżej :

 
logo

Action when expired - określa operację jaką wykona przeglądarka plików DjVu w sytuacji próby dostępu do chronionego pliku DjVu, dla którego przekroczony został termin ważności. Dostępne są trzy możliwe akcje :

 
logo

Fail to open - otwarcie pliku chronionego po upływie okresu jego ważności, będzie niemożliwe,

Warn but open file - otwarcie pliku chronionego po upływie okresu jego ważności, będzie poprzedzone wyświetleniem ostrzeżenia o nieważności pliku,

Notify open failure to ActiveX container - próba otwarcia pliku chronionego po upływie okresu jego ważności zostanie przekazana do zdarzenia Error aplikacji używającej przeglądarkę plików DjVu jako obiekt ActiveX. W zdarzeniu Error użytkownik (autor aplikacji) może oprogramować własne akcje względem chronionego pliku DjVu.

Expand imageZobacz także