Ilość plików, które mogą podlegać konwersji podczas realizacji pojedynczego zadania konwersji, nie jest określona. Konwertowane pliki mogą być umieszczone tylko w gorącym folderze lub też umieszczone w nim w określonym porządku, jako gałęzie folderów plików. W efekcie konwersji powstają - zgodnie z parametrami zadania - pliki wynikowe. Powstaje również plik dokumentujący przebieg każdego kroku wykonanego zadania. Dla plików, których konwersja nie była możliwa, czy też nie zakończyła się pomyślnie, przewidziane są odpowiednie działania pakietu Document Express Enterprise. Tym samym, konieczne jest określenie różnych lokalizacji, w których umieszczone będą różnorodne względem siebie pliki, a przytoczone powyżej.

 
logo

Lokalizacje, o których mowa powyżej, podzielone zostały na trzy grupy. Ilustruje to wygląd powyższego okienka.

Basic folders - deklaracja głównego foldera zadania i folderów podstawowych.

Base folder określa pełną ścieżkę dostępu do gałęzi folderów zadania konwersji. Jednocześnie nazwa tej ścieżki jest nazwą zadania konwersji i będzie wyświetlana w okienku Document Express Enterprise jako element listy zadań do wykonania.

Watch folder przedstawia ścieżkę gorącego foldera Document Express Enterprise. Umieszczenie w nim pliku, plików lub gałęzi folderów plików, aktywuje natychmiast rozpoczęcie zadania konwersji (o ile zostało ono już uaktywnione w oknie Document Express Enterprise). Zaleca się, by ścieżka ta była podfolderem ścieżki "Base folder". Należy zwrócić uwagę na to, źe natychmiastowe rozpoczęcie konwersji powoduje, iż pliki zadania konwertowane są w porządku fizycznym (w tym wypadku porządku chronologicznym) umieszczenia ich w gorącym folderze. Taki porządek nie musi jednoznacznie odpowiadać posortowanej według nazw liście konwertowanych plików. Uwaga ta nie posiada znaczenia dla sytuacji, kiedy konwersja prowadzona jest do plików jednostronicowych. W przypadku plików wielostronicowych, może to spowodować ułożenie kolejnych stron niezgodnie z ich porządkiem występowania w dokumencie wielostronicowym.

Output folder jest ścieżką lub ścieżką początkową gałęzi folderów, w której umieszczone będą pomyślnie skonwertowane pliki. O tym, w jaki sposób i w jakim formacie umieszczane będą w niej pliki wynikowe, decydują parametry sekcji "Multipage" oraz "Output". Ścieżka ta może być podfolderem ścieżki "Base folder", ale równie dobrze może wskazywać na inną lokalizację, w tym lokalizację na innym dysku (np. na dysku typu SSD), co może zwiększyć wydajność, czy też skrócić czas realizacji zadania konwersji.

Error folder jest ścieżką, do której aplikacja przeniesie pliki, których nie udało się skonwertować do formatu DjVu. Zdarza się, że w folderach plików graficznych znajdują się tekstowe pliki informacyjne lub raportowe. Mogą również wystąpić pliki uszkodzone. Aby po napotkaniu przez aplikację takich plików nie nastąpiło zatrzymanie realizacji zadania konwersji, pliki takie zostaną przeniesione do tej lokalizacji, a zadanie konwersji przystąpi do konwersji kolejnego pliku.

Input file removal after conversion - deklaracja operacji względem konwertowanych plików po ich konwersji.

Gdy dany plik zostanie skonwertowany, aplikacja może go usunąć z dysku lub przenieść do lokalizacji, w której gromadzone są skonwertowane już pliki. Wskazanie opcji Delete spowoduje, że każdy skonwertowany plik będzie usuwany z dysku, a wskazanie opcji Move spowoduje ich przesunięcie do zadeklarowanej w tej grupie lokalizacji.

Miscellaneous folders - pozostałe foldery.

Log folder określa lokalizację, w której zapisywane będą pliki raportowe zawierające informacje o wykonanych zadaniach konwersji. Nazwą tych plików jest data wykonania zadania.

Temporary folder jest ścieżką przeznaczoną dla plików tymczasowych, które podczas konwersji tworzy i usuwa Document Express Enterprise. Jeżeli to możliwe, ścieżkę taką deklaruje się na możliwie najbardziej wydajnym dysku.

Expand imageZobacz także