Sekcja "Image Conversion" służy do określenia sposobów konwersji plików wejściowych. Określenie sposobów to wskazanie jednego lub kilku profili konwersji, które powinny być użyte w danym zadaniu konwersji. W każdym profilu określono wartość rozdzielczości optycznej pliku wejściowego, dla której będzie użyty ten profil. Gdy wskazanych zostało kilka profili, podczas konwersji każdego pliku wejściowego, program próbuje dopasować rozdzielczość pliku wejściowego do jednego spośród wyspecyfikowanych profili. Dopasowanie prowadzone jest od pierwszego do ostatniego profilu listy. Do konwersji użyty będzie dopasowany profil konwersji.

 
logo

Podświetlenie jednego spośród profili konwersji w liście lub wybór przycisku dodania do listy kolejnego profilu "Add...", powoduje wyświetlenie dwóch pól i przycisku "...", jak przedstawiono to poniżej. Pierwsze pole dotyczy rozdzielczości pliku wejściowego. Można wprowadzić do niego przykładowo wartość 300, 450 lub inną. Jeżeli w repozytorium profili dany profil konwersji wykonany został dla kilku rozdzielczości optycznych, w pierwszym polu - zamiast liczbowej wartości rozdzielczości - można wprowadzić znak "*". W takim wypadku, podczas konwersji pliku graficznego np. o rozdzielczości optycznej 400 dpi, użyty będzie profil konwersji o wskazanej nazwie, której fragmentem jest wartość rozdzielczości "400". Nazwę profilu lub jej wzorzec wprowadza się w drugim polu. Jeżeli nazwa dotyczy profilu wykonanego dla kilku rozdzielczości, miejsce występowania rozdzielczości w nazwie, wskazuje się parą nawiasów klamrowych "{}". Przykładowo, nazwa "photo{}" oznacza zarówno photo300 jak i photo400 lub photo600. Nie należy wykluczać sytuacji, w której żaden spośród dodanych do listy profili nie zostanie dopasowany do rozdzielczości konwertowanego w danym momencie pliku. Dla takiej sytuacji zaleca się, by lista zawierała również jeden profil, dla którego pierwsze pole posiada wpis "default". Taki profil można traktować jako domyślny i należy go umieścić w liście profili jako ostatni.

 
logo

W celu upewnienia się, czy profil konwersji wybrany z listy nazw profili jest właściwy, po wskazaniu jego nazwy w liście, wybiera się przycisk "...", który uaktywni okienko Profile Editor z parametrami wskazanego profilu. Oczywiście, jeżeli to konieczne, w profilu można dokonać stosownych modyfikacji, zachować je w repozytorium profili i zamknąć okienko "Profile Editor".
Jeżeli jeden lub kilka profili wyświetlonych w liście, w danym zadaniu konwersji nie będą użyte, można je podświetlić i usunąć z listy wybierając przycisk "Remove".
Przycisk "Edit" służy do zmiany - w podświetlonym wierszu listy - wpisu w polu rozdzielczości lub do zmiany profilu konwersji.
Ponieważ dopasowywanie profilu realizowane jest od pierwszej do ostatniej pozycji listy, profile, które użytkownik uważa za najbardziej właściwe, powinny być umieszczone na początku listy. Zmianę położenia profilu w liście umożliwiają przyciski "Up" oraz "Down".
Aby zachować wprowadzone zmiany i móc wprowadzać kolejne w innych sekcjach konfiguratora zadania konwersji, wybiera się przycisk "Apply", by zmiany anulować - przycisk "Cancel". Wybór przycisku "OK" zachowuje zmiany i zamyka okienko konfiguratora.

Expand imageZobacz także