Wersje pakietu.

Document Express Enterprise jest pakietem oprogramowania złożonym z kilku niezależnych aplikacji. Ponadto, użytkownicy tego pakietu otrzymują również dwie licencje pakietu Document Express Professional PL. Document Express Enterprise oferowany jest w trzech wersjach. Mianowicie, jako :

pakiet udostępniający podstawowe opcje znamienne formatowi DjVu oraz umożliwiający wykonanie operacji rozpoznania tekstu OCR,

pakiet rozszerzony w stosunku do pakietu powyższego o opcję ochrony plików DjVu za pomocą haseł oraz terminu ich udostępniania,

pakiet rozszerzony w stosunku do pakietu powyższego o opcję zapisu wykonanych plików nie tylko w formacie DjVu ale również i w formacie HC-pdf.


Aplikacje składowe pakietu.

Bez względu na to, którą spośród powyższych wersji posiada użytkownik, składa się ona z siedmiu elementów składowych.

Składnik Document Express Enterprise

krótka charakterystyka

 

Document Express Enterprise

Podstawowy składnik pakietu umożliwiajacy wsadową konwersję do formatu DjVu w kolejności zadań zadeklarowanych do wykonania.

 

Batch Converter GUI

Składnik umożliwiajacy w prosty i intuicyjny sposób wykonać wsadową konwersję do formatu DjVu.

 

Conversion Configuration

Narzędzie pozwalające określić wszystkie parametry pojedynczego zadania konwersji do formatu DjVu lub PDF za pomocą Document Express Enterprise.

 

DjVu Profile Editor

Zaawansowane narzędzie umożliwiające doprecyzowanie posiadanych już profili konwersji do formatu DjVu, dodawanie nowych oraz usuwanie zbytecznych.

 

DjVu Virtual Printer

Wirtualna drukarka, która wykorzystywana jest przede wszystkim do konwersji dokumentów elektronicznych typu arkusze kalkulacyjne, dokumenty tekstowe, prezentacje i rysunki wektorowe.

 

imgtodjvu

Jedno z kilkunastu narzędzi obsługiwanych z linii poleceń. Zostało przygotowane w celu konwersji do formatu DjVu plików graficznych.

 

pdftodjvu

Jedno z kilkunastu narzędzi obsługiwanych z linii poleceń. Zostało przygotowane w celu konwersji do formatu DjVu elektronicznych dokumentów zapisanych w formacie PDF.